Logo
X

Завантажити додаток з app store або play market

apple   google
AR

Підвищення кваліфікації – це процес навчання співробітників новим навичкам, а також удосконалення вже наявних знань. Безперервне вдосконалення – це те, без чого вже не можна уявити сучасного працівника, якому потрібно встигати за постійними і швидкими змінами, що відбуваються не тільки в області його діяльності, а й у всьому світі.

Форми підвищення кваліфікації

Форм підвищення кваліфікації, є безліч. Їх умовно можна поділити на 3 групи:

 • Короткострокові;
 • Тематичні;
 • Довгострокові.

В рамках цих груп можуть проводитися різноманітні тренінги, лекції, стажування, курси, дистанційні заняття, майстер-класи тощо.

Однією ж з найпоширеніших форм продовжують залишатися семінари.

Що таке семінар?

Семінар – це одна з форм навчання, при якій учасники дискутують, обговорюють представлену проблему. Семінар прийнято відносити до навчальної формою у вищих навчальних закладах. Хоча, на даний момент, семінари стали поширеними також для особистісного навчання, навчання бізнесу та багатьох інших сфер життя людини.
Історія семінару

Семінар як форма навчання з’явилася в Стародавній Греції і Стародавньому Римі.

На семінарах студенти виступали зі своєю доповіддю, після чого обмінювалися думками, проводили дискусії і приходили до спільного консенсусу. Саме знаходження єдиного правильного рішення було основною метою і функцією семінарів.

Форми проведення семінарів

Всі семінари прийнято ділити на 3 категорії:

 • Навчальні;
 • Науково-практичні;
 • Бізнес-семінари.

Перший вид семінарів відноситься до навчальних занять в університеті.

Науково-практичні – збирають аудиторію науковців, які вже мають досвід і знання в обговорюваній темі і знайомляться з роботами своїх колег.

Бізнес-семінари – це обмін досвідом серед представників однієї спеціальності, удосконалення знань щодо нових методик роботи. Саме бізнес-семінари вважаються найкращим методом підвищення кваліфікації. Такі семінари можуть організовуватися в рамках однієї компанії – корпоративні семінари. Вони можуть бути відкритими – вільними для відвідування всіма зацікавленеми учасниками. У будь-якому випадку, корпоративний або відкритий, семінар допомагає ознайомитися з новими тенденціями, методиками роботи і бути на крок попереду своїх конкурентів. В окрему категорію можна винести також вебінари.

Сучасні технології покликані полегшувати життя своїм користувачам.

Тепер зовсім не обов’язково долати величезні відстані, щоб бути присутнім на тому чи іншому семінарі. Багато компаній і окремих спікерів організовують семінари в режимі «онлайн». Структура таких вебінарів не відрізняється від звичайних офлайн зустрічей: спікер представляє свою тему, в ході доповіді учасники вебінару можуть писати свої питання в коментарях. Виступаючий читає питання і відразу ж дає на них відповіді.

Семінар як метод підвищення кваліфікації Джерело: https://ubi-hall.com.ua/?p=353782&preview=true – UBI Конференц Хол.

Як провести семінар? Що варто врахувати при організації?

Якщо ми говоримо про класичний семінар, то потрібно подбати про:

 1. Визначення теми.
 2. Пошук доповідача / доповідачів.
 3. Оренда залу. Конференц-зал повинен бути просторим, містким, здатним розмістити всіх учасників зустрічі. Крім того, він повинен мати все необхідне технічне обладнання.
 4. Кава брейк. Учасникам варто запропонувати випити чашечку чаю і відпочити в процесі навчання.
 5. Друкована продукція, матеріал для розповсюдження. Непогано забезпечити своїх гостей блокнотами, щоб ті могли робити записи по ходу семінару.

Також важливо, щоб кожен з них отримав основні тези семінару у вигляді надрукованого буклета / листівки.

Поради спікеру:

 1. Вивчіть свою аудиторію, ви повинні чітко розуміти, для кого ви будете виступати.
 2. Напишіть чіткий план своєї промови.
 3. Підкріпіть свою промову відео / фото, презентацією, плакатами, записами на фліпчарті.
 4. Не забувайте про тренування.Навіть Авраам Лінкольн міг годинами повторювати свою промову, походжаючи з кімнати в кімнату.
 5. Подумайте, які питання вам можуть задати. Використовуйте в своїй промові власні приклади, історії. Такі виступи завжди викликають більший успіх.
 6. Частка гумору. Жарти, смішні ситуації здатні розрядити обстановку на семінарі. Не потрібно намагатися стати коміком, але кілька гумористичних вставок не будуть зайвими навіть на серйозній бізнес-зустрічі.

Підводячи підсумок, можна сказати, що семінар –це не просто корисний, а вже необхідний формат навчальних заходів. Таке інтерактивне навчання, залучення співробітників для участі в подібних зустрічах – це не витрати, а інвестиції в майбутнє.

Інвестиції в збільшення професіоналізму колег і престиж компанії. Бажаємо всім тільки цікавих і корисних семінарів!

 

 

 

 

 

CommentsРозрахувати вартість event проекту

Кількість учасників

Тип заходу

Додаткові послуги

Дата

Кiл-сть днiв

Контактна інформація

Угода на обробку персональних даних

captcha

Розрахувати вартість оренди

Кількість учасників

Тип заходу

Додаткові послуги

Дата

К-сть днів

Контактна інформація

Угода на обробку персональних даних

captcha

UBI Конференц Холл
м. Київ

м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

(044) 451 92 74