fbpx
Logo

Кожен, хто коли-небудь виступав перед аудиторією, замислюється, як почати свій виступ. Є загальноприйнятий факт, якщо ви утримуєте увагу глядачів протягом перших 30 секунд, то виступ вдався.

Ось 10 способів  як почати свою промову ефективно:

1. Скажіть позитивну стверджувальну фразу.

Завірте відвідувачів заходу, що їм обов’язково стане в нагоді ваша промова. Наприклад, ви можете повідомити: «Комусь із вас сподобається мій виступ, кому-то дуже сподобається. Я збираюся поділитися своїми найцікавішими ідеями. Будьте впевнені і аудиторія вам повірить.

2. Почніть свій спіч зі згадки про актуальну подію.

Використовуйте перед обговорюванням подію як місток до вашої теми бесіди. Це безперечно приверне увагу і запам’ятається аудиторії

3. Почніть ваш виступ з розповіді про недавній діалог або зустріч.

Так ви звернете слухачів до себе і продемонструєте свою приязність та теплоту. На приклад, ви можете сказати: «Деякий час тому я розмовляв зі своїм другом (колегою) і він розповів мені, що зараз найактуальніший час для того щоб створювати нові проєкти в цій галузі. Я згоден, тому що … ».

4. Почніть ваш виступ з шокуючих фактів.

Це підвищить концентрацію уваги в лічені секунди. Зазвичай такі заяви спираються на статистику. Наприклад: «Кожні 6 секунд у світі 1 людина помирає через куріння. За час мого виступу це число перевищить позначку в 200 осіб. Як на мене, це жахливі цифри, і я тут для того, щоб скоротити їх число ». Таким чином, ви викличете у публіки бажання поліпшити озвучені вами дані і відповідно слухати ваш матеріал.

5.Почніть зі смішного жарта, якщо формат заходу це дозволяє.

Але це повинно бути дійсно смішно. Здавалося б, досить простий спосіб, але ви маєте впевнитися, що вся аудиторія сприйме ваш гумор.

6.Не бійтеся виглядати смішним.

Почніть ваш виступ з використання акторської майстерності. Один американський спікер досить часто виходив на сцену і просив слухачів присунутися до нього і пошепки починав свою розповідь. І найдивніше, що публіка дійсно затихала і нахилялася в його сторону. Потім усвідомлювали всі відбуваються і щиро сміялися. Розсмішіть публіку!

7. Проведіть опитування аудиторії.

Досить вживанним прийом.

Наприклад: «Перед початком свого виступу хочу дізнатися, у скількох з вас була ситуація коли …? » Або « Скільки людей вважає, що займається своєю справою? »

8. Почніть ваш виступ з історії.

Так уже повелося, що всі ми з дитинства любимо історії та казки. І слова «Давним-давно …» діють заспокійливо. Ваша аудиторія захоче почути продовження розповіді.

9. Почніть мову з того, що об’єднує вас з аудиторією.

Будьте ближче до слухачів! Якщо ви покажете глядачам, що ви схожі з ними, що у вас такі ж проблеми і такі ж ситуації, ви станете доступною для них людиною. Розкажіть слухачам як ви прийшли до того, ким ви є зараз. Ви здивуєтеся, але великий відсоток аудиторії відразу ж почне ідентифікувати себе з вами. Слухати вони будуть вас з величезним інтересом.

10. Почніть ваш виступ з видатної цитати.
Наведіть мудрий вислів відомого людини, але він обов’язково має бути актуальним та дотичним до теми вашої лекції. Але найголовніше, ніколи не починайте свій виступ з вибачень за те, що ви не володієте ораторським мистецтвом або не підготувалися!

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74