fbpx
Logo

Кожем з нас коли-небудь мав завдання виступити перед публікою. І часто-густо перешкодою для ефективного спічу ставав саме страх публічних виступів. Знайома проблема? Не хвилюйтеся. Хвилювання – це природна реакція людини. Навіть професійні оратори і артисти, які виступають на сцені по кілька разів на день, кажуть, що переживають перед тим, як почати виступати. Але, не дивлячись на те, що страх – це нормально, він може зробити результативність виступу значно меншою. А цього ні в якому разі не можна допустити.

Що ж робити, щоб подолати хвилювання і виступити на відмінно?

Дихайте!

Дихальні вправи – це, в якійсь мірі, рішення всіх проблем. Їх використовують для позбавлення від фобій, для схуднення, продовження життя, зниження тиску, поліпшення сну, розслаблення, і звичайно позбавлення від хвилювання. Новачки можуть почати з самої простої вправи: швидкі вдихи через ніс і видихи через рот. «Аси» можуть вдатися до дихальних вправ з йоги.

Говоріть!

Чому б не вбити двох зайців відразу: відволіктися і розім’яти мовний апарат. У цьому найкраще допоможуть спеціальні вправи. Крім цього, можна використовувати і звичайні скоромовки.

Це цікаво! В кінці 2016 року любителі скоромовок не могли натішитися приголомшливою новиною – винайдена найскладніша скоромовка. Американські вчені-лінгвісти провели ціле дослідження, присвячене тому, в яких скоромовках американці роблять найбільше помилок. Виходячи з отриманих даних, вони вибрали найпоширеніші помилки і створили нову скоромовку, що складається з 6 слів – «pad kid poured curd pulled cod». Добровольці, яким було запропоновано вимовити цю пропозицію як можна швидше, не впоралися із завданням. А ви впораєтеся?

Спорт

Пострибайте перед виступом, поприсідайте, зробіть невелику 5-хвилинну зарядку. Це не тільки допоможе розслабити м’язи тіла, але і буде каталізатором вироблення ендорфіну, гормону, який піднімає настрій.

Переконайте себе!

Психологи стверджують, що самопереконання – найпотужніша річ! Якщо повторювати собі день у день, що ти товстий, через якийсь час, дивлячись в дзеркало ви будете помічати на собі зайві кілограми. Точно такий же ефект буде і з упевненістю в собі. Налаштуйте себе на вдалий виступ, постійно повторюйте, що вам нема чого хвилюватися, ваш виступ викличе фурор серед присутніх. Говоріть собі, який ви молодець і що у вас обов’язково все вийде. Повірте в це, і всі ваші думки стануть реальністю.

Смійтеся!

Як не дивно, але така проста річ як сміх, здатна зняти напругу перед виступом. Почніть розмову з одним з учасників заходу, подивіться смішні відео, які завжди змушують вас посміхнутися, перекиньтеся зі знайомим парою анекдотів …

Щаслива річ

У багатьох людей є, на їхню думку, щаслива сорочка, талісман удачі або будь-яка інша річ, при наявності якої будь-яка подія , конференція, тренінг, семінар або презентація проходить на «ура». Працюють подібні речі також за принципом самопереконання. Якщо вірити в незвичайні властивості будь-яких предметів, вони дійсно будуть працювати.

Зірки теж вірять у талісмани

Відомі люди, напевно, більше всіх вірять в магічну дію яких-небудь предметів. Наприклад, щаслива річ актриси Скарлетт Йоханссон – зуб акули. А Демі Мур якось розповіла журналістам, що ніколи не розлучається з пудреницею Мерилін Монро. Саме завдяки цій речі, як вважає Мур, їй вдалося досягти таких кар’єрних висот. Співачка Lady GaGa запевняє, що удачу їй приносять шорти її померлої тітки, а Кевін Костнер вірить в силу тростини Чарлі Чапліна, яка довгі роки є його надійним талісманом.

Візуалізація

Як подолати страх публічних виступів? Уявіть їх вдале закінчення. Закрийте очі і уявіть захоплені очі публіки, їх оплески, позитивні коментарі ваших колег. Чим яскравіше буде ваша картинка, тим швидше пройде хвилювання.

Поради:

 • Пам’ятайте, що переживають всі! Від цього нікуди не дітися.
 • Підіть на курси ораторського мистецтва або найміть собі індивідуального викладача. Так ви відточите навички та вміння говоріння, і забезпечите успіх своїх виступів.
 • Більше практикуйтеся. А раптом, ви та людина, якій допоможе метод «клин клином»? Боїтеся виступати, значить намагайтесь брати участь у всіх можливих заходах.
 • Готуйтеся до виступу з усією серйозністю. Будьте готові до запитань із залу, переконайтеся, що ваша розповідь цікава, що створена вами презентація дійсно приверне увагу аудиторії. Коли ви будете впевнені в своїй доповіді, побороти хвилювання буде простіше.
 • Запитайте у ваших колег, як перестати боятися виступати перед публікою? Нехай вони поділяться з вами дієвими методами.

 

 

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74