fbpx
Logo

Підвищення кваліфікації – це процес навчання співробітників новим навичкам, а також удосконалення вже наявних знань. Безперервне вдосконалення – це те, без чого вже не можна уявити сучасного працівника, якому потрібно встигати за постійними і швидкими змінами, що відбуваються не тільки в області його діяльності, а й у всьому світі.

Форми підвищення кваліфікації

Форм підвищення кваліфікації, є безліч. Їх умовно можна поділити на 3 групи:

 • Короткострокові;
 • Тематичні;
 • Довгострокові.

В рамках цих груп можуть проводитися різноманітні тренінги, лекції, стажування, курси, дистанційні заняття, майстер-класи тощо.

Однією ж з найпоширеніших форм продовжують залишатися семінари.

Що таке семінар?

Семінар – це одна з форм навчання, при якій учасники дискутують, обговорюють представлену проблему. Семінар прийнято відносити до навчальної формою у вищих навчальних закладах. Хоча, на даний момент, семінари стали поширеними також для особистісного навчання, навчання бізнесу та багатьох інших сфер життя людини.
Історія семінару

Семінар як форма навчання з’явилася в Стародавній Греції і Стародавньому Римі.

На семінарах студенти виступали зі своєю доповіддю, після чого обмінювалися думками, проводили дискусії і приходили до спільного консенсусу. Саме знаходження єдиного правильного рішення було основною метою і функцією семінарів.

Форми проведення семінарівВсі семінари прийнято ділити на 3 категорії:

 • Навчальні;
 • Науково-практичні;
 • Бізнес-семінари.

Перший вид семінарів відноситься до навчальних занять в університеті. Науково-практичні – збирають аудиторію науковців, які вже мають досвід і знання в обговорюваній темі і знайомляться з роботами своїх колег.Бізнес-семінари – це обмін досвідом серед представників однієї спеціальності, удосконалення знань щодо нових методик роботи. Саме бізнес-семінари вважаються найкращим методом підвищення кваліфікації. Такі семінари можуть організовуватися в рамках однієї компанії – корпоративні семінари. Вони можуть бути відкритими – вільними для відвідування всіма зацікавленеми учасниками. У будь-якому випадку, корпоративний або відкритий, семінар допомагає ознайомитися з новими тенденціями, методиками роботи і бути на крок попереду своїх конкурентів. В окрему категорію можна винести також вебінари.Сучасні технології покликані полегшувати життя своїм користувачам.Тепер зовсім не обов’язково долати величезні відстані, щоб бути присутнім на тому чи іншому семінарі. Багато компаній і окремих спікерів організовують семінари в режимі «онлайн». Структура таких вебінарів не відрізняється від звичайних офлайн зустрічей: спікер представляє свою тему, в ході доповіді учасники вебінару можуть писати свої питання в коментарях. Виступаючий читає питання і відразу ж дає на них відповіді.Семінар як метод підвищення кваліфікації Джерело: https://ubi-hall.com.ua/?p=353782&preview=true – UBI Конференц Хол.Як провести семінар? Що варто врахувати при організації?Якщо ми говоримо про класичний семінар, то потрібно подбати про:

 • Визначення теми.
 • Пошук доповідача / доповідачів.
 • Оренда залу. Конференц-зал повинен бути просторим, містким, здатним розмістити всіх учасників зустрічі. Крім того, він повинен мати все необхідне технічне обладнання.
 • Кава брейк. Учасникам варто запропонувати випити чашечку чаю і відпочити в процесі навчання.
 • Друкована продукція, матеріал для розповсюдження. Непогано забезпечити своїх гостей блокнотами, щоб ті могли робити записи по ходу семінару.

Також важливо, щоб кожен з них отримав основні тези семінару у вигляді надрукованого буклета / листівки.Поради спікеру:

 • Вивчіть свою аудиторію, ви повинні чітко розуміти, для кого ви будете виступати.
 • Напишіть чіткий план своєї промови.
 • Підкріпіть свою промову відео / фото, презентацією, плакатами, записами на фліпчарті.
 • Не забувайте про тренування.Навіть Авраам Лінкольн міг годинами повторювати свою промову, походжаючи з кімнати в кімнату.
 • Подумайте, які питання вам можуть задати. Використовуйте в своїй промові власні приклади, історії. Такі виступи завжди викликають більший успіх.
 • Частка гумору. Жарти, смішні ситуації здатні розрядити обстановку на семінарі. Не потрібно намагатися стати коміком, але кілька гумористичних вставок не будуть зайвими навіть на серйозній бізнес-зустрічі.

Підводячи підсумок, можна сказати, що семінар –це не просто корисний, а вже необхідний формат навчальних заходів. Таке інтерактивне навчання, залучення співробітників для участі в подібних зустрічах – це не витрати, а інвестиції в майбутнє.Інвестиції в збільшення професіоналізму колег і престиж компанії. Бажаємо всім тільки цікавих і корисних семінарів!

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74