fbpx
Logo

Популярність освітніх послуг зростає щорічно. Ми стикаємося з рекламою семінарів, конференцій та тренінгів все частіше і частіше. І для тих, хто теж планує організувати і провести своє авторський захід, актуальним стає питання: чи потрібна ліцензія на проведення семінарів? Спробуємо розібратися в цьому питанні. Для того, щоб зрозуміти, в яких випадках потрібна ліцензія, варто звернутися до Постанови Кабінету Міністрів України № 1187, який був затверджений в грудні 2015 року.

Цей документ містить чіткий перелік випадків, в яких освітня діяльність підлягає ліцензуванню. Це, наприклад, діяльність у сфері дошкільної, середньої, вищої, професійно-технічної, післядипломної освіти, підвищення кваліфікації, навчання іноземних громадян і т.д. Але, суть в тому, що це стосується навчальних закладів – юридичних осіб, навчання в яких закінчується отриманням відповідного документа державного зразка.

Беручи до уваги те, що звичайні семінари організовує не юридична, а фізична особа, а сертифікати або дипломи, які підтверджують проходження семінару або зовсім не видаються, або не передбачають державного підтвердження, ліцензія для них не потрібна. Якщо ви маєте намір надавати освітні послуги на постійній основі, варто визначитися, як же зареєструвати свою діяльність. Ви можете зробити це кількома способами:

 1. Як індивідуальний підприємець (зі своїми авторськими програмами і курсами).
 2. Як освітня установа (навчання за освітніми програмами).

Отже, якщо ви вибрали перший варіант і не плануєте видавати документи державного зразка, відповідно, можна обійтися без ліцензування.

Организация и проведение семинаров относится к виду экономической деятельности под кодом 82.30. КВЭД 82.30 – организация конференций и торговых выставок. Этот класс включает проведение и продвижение различных мероприятий и встреч. При этом использование персонала не обязательно.

Все, що вам потрібно, це цікавий контент, використання мультимедійних елементів, ефективна реклама заходу і оренда приміщення для семінару.

Для довідки

Організація і проведення семінарів відноситься до виду економічної діяльності під кодом 82.30. КВЕД 82.30 – організація конференцій і торгових виставок. Цей клас включає проведення і просування різних заходів і зустрічей. При цьому використання персоналу не обов’язково.

Якщо ж ви зупинилися на другому варіанті, ймовірно, ви вже ставите питанням: як отримати ліцензію на освітню діяльність? Якщо ви хочете надавати освітні послуги, які відносяться до переліку ліцензування, потрібно обов’язково надати заяву для отримання ліцензії та всіх необхідних відомості про установу. Дана інформація також міститься в Постанові Кабміну № 1187.

Наприклад, для отримання ліцензії в сфері дошкільної освіти потрібно надати:

 • Відомості про якісний і кількістю показнику кадрового, матеріально-технічного, методичного забезпечення;
 • Перелік документів, таких як відповідність приміщення санітарним нормам;
 • Рівень кваліфікації керівника;
 • Установчі документи і т.д.

Це вже юридична частина, допомогти в якій може професійний юрист, щоб уникнути різних зволікань і невідповідностей. Сподіваємося, що у нас вийшло прояснити питання про ліцензії та у тих, у кого було бажання організувати семінар, пропадуть сумніви, щодо законності його діяльності.

UBI Конференц Хол бажає всім вдалих і цікавих семінарів!

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74