fbpx
Logo

Неможливо переоцінити роль тренінгів в сучасному суспільстві. Всі хочуть розвиватись, дізнаватись щось нове, як в особистісному плані, так і в бізнес-сфері. Щорічно попит на тренінгові послуги зростає. Давайте ж розберемося, хто такий тренер і чому його особистість, більшою мірою, впливає на успіх заходу.

Тренер – це людина, фахівець в тій чи іншій сфері, який виступає ведучим тренінгу. Чому ми говоримо «спеціаліст»? Тому що важливо, щоб людина, яка розкриває ту чи іншу тему, мала освіту і професійну підготовку в цій сфері. Погодьтесь, буде дивно, якщо психологічний тренінг буде проводити, наприклад, архітектор, а бізнес-тренінг – людина, яка ніколи не стикалась із веденням власної справи.

Як працює тренер?

Є 3 варіанти, як зазвичай працюють тренери.

 • У тренінговому центрі.
 • В тій чи іншій компанії.
 • Як фрілансер.

Якщо в двох перших варіантах тренер забезпечений місцем проведення тренінгу, то в третьому – найбільш популярному, потрібно подбати про оренду навчальних приміщень в Києві або будь-якому іншому місті.

Типи тренерів

   1. Дресирувальник. Такий тренер намагається навчити одного типу поведінки, наприклад, як потрібно поводитися з клієнтом, як вести переговори і т.д.
   2. Тренер. В цьому випадку, ведучий працює, скоріше, над пошуком кращих рішень для кожного учасника тренінгу.
   3. Консультант. Його діяльність спрямована на те, щоб учасники багато дізналися і вивчили під час заходу. Одним із найбільш ефективних методів для консультанта є гра, адже саме під час гри реально за короткий термін опанувати ті чи інші навички.
   4. Фасилітатор. Працює з тренінгами особистісного росту і створює всі умови для того, щоб учасники відчули зміни в своєму сприйнятті себе і світу.

Залежно від мети організації тренінгу, тренер може приміряти на себе різні ролі – як фасилітатора, так і консультанта.

ЧОМУ ВАЖЛИВА ОСОБИСТІСТЬ ТРЕНЕРА?

Особистість тренера відіграє важливу роль в проведенні тренінгу, оскільки частіше за все, він стає бажаним взірцем поведінки для учасників заходу. А тому дуже важливо знати, яких принципів він дотримується по життю, які погляди розділяє.
Перш за все, успішний тренер повинен бути впевненим в собі, щоб викликати довіру у учасників зустрічі. По-друге, тренер повинен, певним чином, ідентифікувати себе з групою, розуміти її потреби, проблеми і запити.

ОСНОВНІ ПОМИЛКИ ТРЕНЕРА

Неправильне позиціонування

Найчастіше це відбувається тому, що коуч не може на 100% зрозуміти цілі тренінгу. Це стосується тих випадків, коли груповий тренінг замовляє, наприклад, керівник для своїх співробітників і членів компанії. Тому, іноді фінансовий тренінг або бізнес-консультація можуть перетворитися в банальні настанови від ведучого, а то й гірше – в презентацію своїх успіхів. Це означає, що якщо тренінг на замовлення – важливо якомога ретельніше пояснити ведучому мотиви його проведення.

Неробоча атмосфера

Безумовно, тренінг – це такий формат заходу, який учасники відвідують для отримання знань і навчання. Тому важливо, щоб на події панувала робоча атмосфера. Проблемою це може бути у випадку, якщо тренер – фрілансер не зміг знайти зал для презентацій, тренінгів, який забезпечив би цю атмосферу. Здавалося б, що це не може завадити. Але, насправді, коли тренінг проходить не одну годину, важливо максимально концентрувати увагу присутніх на головній темі події, а не на величезних постерах на стінах приміщення і перехожих, що постійно стукають у двері.

Нелогічний план тренінгу

Варто пам’ятати, що тренінг, як і всі інші заходи, повинен мати свій певний сценарій. І якщо блоки тренінгу будуть побудовані нелогічно, із перестрибуванням із однієї теми на іншу, домогтися бажаного результату, заради якого і зібралися гості, буде складно.

Невміння керувати групою

Часто ця проблема особливо помітна, коли на тренінгу починається шум, хаос і ведучого перестають слухати. Звичайно, така ситуація може відбутись, адже потрібно розуміти, що не завжди на тренінг йдуть із власного бажання. В більшості випадків, учасники приходять за знаннями самостійно, але слід зважати і на тих, кого на тренінг відправили, наприклад, по роботі. І ось уявімо, що ця людина сидить уже декілька годин, а в думках у нього плани на відпочинок, обід або вихідні. І добре, якщо така людина буде просто сидіти і мовчати, а якщо він почне відволікати інших? Тренер, в такому випадку, повинен навчитися керувати групою. Розподілити ролі між учасниками зустрічі і презентувати себе таким чином, щоб всі були залучені в процес спілкування. Багато в чому, звичайно, це залежить і від цікавості контенту.

Негнучке сприйняття та поведінка

Це мабуть найбільша проблема тренера і коуча. У випадку, коли у нього зникло бажання виконувати роботу над помилками – в ньому, насправді, вже «помер» тренер. Справжній ведучий повинен постійно контролювати результати своєї роботи, як на його особистість реагують гості, який сценарій тренінгу найбільш ефективний. У цьому сенсі, тренер повинен бути своїм найбільш об’єктивним критиком.

Висновок

Ми спробували розповісти основні відомості про тренерів і їх ролі. Але, насправді, з кожним роком люди стають більш вимогливими до освітніх послуг. Це означає, що функції тренерів, особливості їх роботи також можуть трохи змінюватися і трансформуватися. Але, що ніколи не зміниться, так це бажання отримати від тренера справді важливі знання. І про це варто пам’ятати!

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74