fbpx
Logo

Всі знають, яким великим оратором був Цицерон, і однією з головних особливостей його виступів було те, що під час виступів, він не користувався шпаргалками, підказками або папірцями. Всі цитати, афоризми і вислови він знав на пам’ять. Але, як запам’ятати багато інформації? Спробуємо в цьому розібратися! Чому так важливо говорити, не підглядаючи в чернетку? По-перше, підглядати не дуже красиво. Не важливо, де ви виступаєте: на великій конференції, семінарі, виставці або лекції, ви повинні дивитися в очі присутніх, а не в лист, що лежить перед вами.По-друге, це, в якійсь мірі, неповага до присутніх, так як ви показуєте, що не до кінця вивчили тему виступу. Безумовно, ви можете хвилюватися і забувати навіть елементарні речі, але правильним буде, якщо ваші слухачі навіть не здогадаються про це.

Що робити, щоб вивчити свою промову за короткий термін?

Як швидко вивчити багато інформації? Насамперед ви повинні записати свою промову на папір. Складіть чіткий план оповідання, розбивши його на логічні блоки. Прописуючи свої думки, ви вже відкладіть в пам’яті деякі факти. Далі справа за запам’ятовуванням. Як же так завчити свою промову, щоб не вдаватися до підглядання? Використовуйте метод римської кімнати.

Секрет Цицерона розкритий. Що таке «метод римської кімнати»?

Це ефективний метод запам’ятовування, яким користувався Цицерон перед підготовкою до виступів. Попередником методу римської кімнати був «метод місць». «Метод місць» став використовуватися після трагічної події, свідком якого став поет Симонид. Річ у тому, що Симонид брав участь в одній пишній трапезі, і як тільки він покинув приміщення, стеля в залі обвалився, накривши під своїми руїнами всіх присутніх. Природно, Симонида залучили до упізнання тіл загиблих, з чим він чудово впорався, згадавши особи гостей по місцях, де вони сиділи.

Подібний метод почав використовувати і Цицерон для своїх виступів. Він трансформував систему місць, створивши трохи інший метод – «метод римської кімнати» або, як його ще називають, «дорогу Цицерона».

У чому суть методу?

Як правило, готуючись до виступу, Цицерон ходив по своїй кімнаті і прив’язував певні факти до домашньої обстановки. Таким чином, виступаючи перед аудиторією, він представляв знайому обстановку кімнати, і подумки «переміщаючись» інтер’єром, згадував потрібну інформацію.

Більше практики

Отже, ви орендували зал для проведення конференції, семінару або корпоративу і вам потрібно вимовити вступну промову на заході? Відмінно, у вас є можливість потренуватися і застосувати «метод римської кімнати».

Виберіть приміщення / знайому місцевість

За основу «римської кімнати» ви можете взяти що завгодно. Наприклад, кімнату в своїй квартирі, всю квартиру, цілий будинок, офісне приміщення … Це може бути ваш постійний маршрут на роботу або ваш улюблений парк. Головне, щоб в своїй голові ви могли чітко відтворити всі деталі обраної місцевості або залу.

Також ви можете вибрати якусь віртуальну кімнату, але цей шлях трохи складніше, тому що всі деталі інтер’єру вам доведеться придумувати з нуля. Набагато простіше зупинитися на тому, що вам добре знайоме і рухатися по чіткому маршруту – за годинниковою стрілкою або по правій стороні. Це допоможе більш чітко уявити картинку і вибудувати певну послідовність. Наприклад, якщо ви представили свій вітальню, йдучи за годинниковою стрілкою, ви будете чітко розуміти, який предмет йде далі, і не розкидати свою увагу на інші деталі.

Припустимо, ви будете бачити диван, картину, вазу, полку, рамку з фотографією, а до столу, що знаходиться на протилежному боці, ви дійдете в останню чергу. Прив’яжіть основну інформацію до об’єктів обраної локації Припустимо, ви вибрали для методу дорогу на роботу. Визначившись з опорними пунктами на шляху, наприклад, лавочка, магазин, перехід, дитячий сад, офісний центр і т.д., закріпіть за кожним з цих пунктів певну інформацію.

Краще, якщо ви будете розподіляти інформацію по пунктах на основі викликаних асоціацій. Наприклад, вам потрібно розповісти про початок діяльності вашої компанії, таким чином, ці дані ви можете прив’язати до дитячого садка на вашому шляху. Асоціації не завжди можуть бути настільки стандартними, можливо, вам в голову прийдуть зовсім незрозумілі і абсурдні образи – нічого страшного! Якщо вони будуть зрозумілими вам – це спрацює. Таким чином, можна запам’ятовувати не тільки загальну інформацію, але і числа, поняття, статистику і т.д.

Беремось до роботи

Подумки «пройдіться» по своєму маршруту з асоціаціями кілька разів. І тоді, коли ви будете стояти перед аудиторією, у вас в голові повинна виникнути ваша «римська кімната», під час проходження якої, ви будете натрапляти на опорні пункти і, як за ниточку, витягати закладену там інформацію. На перший погляд метод може здатися досить складним, але попрактиковавшись в його використанні, багато хто приходить до висновку, що це один з найдієвіших способів запам’ятати потрібну інформацію.

Практика – це наше все!

UBI Конференц Хол радить озброюватися методом Цицерона і забути про проблеми зі шпаргалками!

 

 

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74