fbpx
Logo

Про те, як почати виступ знають якщо не всі, то багато. А ось як правильно закінчити презентацію, як показує практика, промовець замислюються дуже рідко. Саме тому сьогодні ми спробуємо розкрити кілька оригінальних і дієвих способів, завдяки яким ваша промова надовго залишиться в пам’яті всіх присутніх.

Починаючи виступ, думайте про його закінчення. Отже, перед вами стоїть завдання виступити з презентацією. Зібравши всю свою волю в кулак, ви сідаєте за ноутбук і починаєте писати свою промову.

Порада: не розмежовуйте вступ і закінчення! Кінець промови має бути логічним продовженням того, про що ви говорили на початку.

Узагальнення

Якщо не знаєте, чим закінчити свою розповідь, закінчите його підсумковим висновком. Наприклад, якщо виступ стосувався особливостей конференц-сервісу, ваші фінальні слова повинні в двох реченнях схарактеризувати все вищесказане. Якою фразою можна скористатися? «Отже …»; “Що ж…”; “В підсумку…”; «Висновок напрошується сам по собі …»; «В результаті всього сказаного можна зробити висновок …»; «Підсумовуючи… і т.д.

Розширений висновок

Крім підсумкових фраз, закінчити промову можна, коротко описавши кілька основних думок, які були згадані в оповіданні. В цьому випадку використовуються слова «По-перше», «По-друге», «По-третє» і т.д. «Спасибі за увагу» Подяка буде доречна при будь-якому типі виступу – будь це бізнес-захід, виступ на урочистостях та ін. Нейтральність цього виразу робить його ідеальним для завершення промови.

Побажання

Якщо ви виступаєте, наприклад, на заході, який проходить в п’ятницю ввечері, побажайте всім присутнім хороших вихідних. Це струсоне аудиторію після вашої презентації, налаштує на позитивний лад.

Зробіть комплімент аудиторії

Насправді, банальний комплімент може значним чином налаштувати аудиторію на дружній лад, залишити про вас гарне враження. А чи не це буде самим ідеальним закінченням? Отже, які компліменти можна використовувати? «Для мене честь виступати перед вами …»; «Я ніколи не виступав перед такою приємною аудиторією …»; «Бути тут з вами – це найкраще проведення часу для мене …»; «Ви молодці, що прийшли сьогодні …»; «Ви кращі слухачі …» і т.д.

Анекдот

Розкажіть анекдот або яку-небудь комічну історію, щодо теми вашої презентації. Але, з цим методом варто бути акуратними, так як він є невідповідним, наприклад, для виступів серйозні, екологічні або медичні теми. Перед тим як включати таке закінчення в свій виступ, «протестуйте» його на комусь зі своїх знайомих або колег.

Цитата

Процитуйте слова відомої людини, розкажіть крилатий вислів  – це завжди буде доречним як для ораторів, так і для слухачів. Частою помилкою при цьому методі є підбір невідповідною цитати, яка нелогічно завершує виступ.

Емоційний підйом

Залиште найсильнішу думку свого виступу на кінець і таким чином завершіть презентацію. Такий метод підходить лише під деякі види промов, наприклад, виступ на яку-небудь соціально-значиму тему, або ж, навпаки, розважальну. Робота над таким закінченням вимагає зусиль, але, як правило, отриманий ефект повністю виправдовує працю оратора.

Риторичне питання

Це один зі стандартних методів, як закінчити виступ. Але, незважаючи на поширеність, він не втрачає актуальності. Риторичне запитання здатне залишити якийсь присмак після виступу, налаштувати на певні думки і змусити подумати над тією чи іншою темою.

Ось так коротко ми розглянули 10 найдієвіших способів закінчити презентацію. Зберігайте їх в закладках і використовуйте в своїй роботі. Вдалих виступів!

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74