fbpx
Logo

Банкетний стіл – важлива деталь заходу. Саме за столами гості проводять основну частину часу на події. Це означає, що організатор повинен приділити максимум своєї уваги тому, щоб вибрати відповідні столи, сервірувати їх, зручно розсадити за ними гостей і підказати клієнтові все необхідне зі складання меню.

Форма банкетного столу

Круглі столи

Для організації офіційного обіду краще використовувати круглі столи. Вони досить місткі, але разом з тим – невеликі. Таким чином, гості зможуть спілкуватися один з одним і бути почутими.

Якщо на заході передбачається концерт або виступ спікера, можна прибрати кілька стільців від столів, щоб гостям було зручно дивитися на сцену. Зазвичай за такими столами розміщують від 6 (діаметр столу – 1,6 м) до 10 осіб (діаметр столу – 1,8 м).

Звичайно, є столи, за якими можна розсадити і більше 12 чоловік, але їх використання підходить не для всіх площ залів.

Прямокутні столи

Це найпоширеніший тип столів. Їх розмір необхідно розраховувати з урахуванням того, по скільки гостей ви хочете за ними посадити. Після того, як буде визначена цифра, зверніть увагу, що на кожну людину за столом повинно бути відведено близько 60-80 см.

Менш поширеними для банкетів є коктейльні та напівкруглі столи.

Розміщення столів

Існує кілька популярних для банкету розстановок столів.

Розглянемо їх:

Традиційна

Використовується або один великий прямокутний стіл, або кілька столів, виставлених в ряд. Більше підходить для заходів з невеликою кількістю гостей.

Т-подібна

Подібна розсадження використовується для банкетів, на яких присутні до 50 гостей. Мінус такої розстановки в тому, що стіл може вийти довгим, і присутнім буде незручно спілкуватися один з одним.

П-образна«Шапка» столу призначена для головних гостей заходу, з боків сидять всі інші. Якщо столи вузькі, присутніх можна розсадити тільки по краях «букви П», а якщо широкі – як з крайньою, так і з внутрішньої сторони. Але якщо гостей розміщувати у внутрішній частині, вони будуть сидіти спинами один до одного, а це може бути незручно.

Ш-образна

Цей спосіб розстановки столів дозволяє економити простір приміщення, розміщуючи більше 100 гостей одночасно.

Ялинка


По центру залу розміщений стіл, за яким сидять головні гості заходу, а з боків від них розставляють столи з іншими гостями. Плюсом такої посадки є те, що її можна використовувати навіть в невеликих залах, при цьому гості не заважають один одному, рухаючи стільці, а офіціанти мають достатньо місця для обслуговування.

Невеликі столи

Ця розстановка підходить для великих заходів. Її перевагою є те, що гості мінімально розміщені один до одного спинами.

Європейська

Таку розстановку столів можна використовувати, якщо передбачається наявність сцени. За столиками розміщують невелику кількість гостей – максимум 6, що надає заходу камерності.

Сервіровка

Вибравши і розставивши столи, потрібно подбати про їх сервіровці. І перше, на чому важливо зробити акцент – текстиль. Найчастіше без красивої скатертини на банкеті не обійтися, адже вона створює фон вашої сервірування і доповнює її. При цьому скатертина повинна звисати зі стільниці приблизно на 30 см. Це забезпечить і зручність гостям, і естетичний вигляд столу. Також скатертина повинна прикривати ніжки столу.

Наступним етапом є правильна розстановка приладів.

З першого погляду розстановка приладів може здатися складним завданням. Але все не так складно, як можна подумати.

Що потрібно запам’ятати? Вилки розміщуються зліва від тарілки, а ножі – справа. Чим менше келих, тим міцніше напій в ньому міститься. Ножі слід розміщувати лезом до тарілки, зубці виделки повинні бути спрямовані вгору. Якщо передбачається десерт, супова ложка переміщається вгору над тарілкою. Вилки і ложки, що лежать далі від тарілки, будуть використовуватися в першу чергу.

Меню

І заключним моментом, який варто обговорити в темі про банкетний стіл, є меню. Які страви подавати на заході залежить від побажань замовника, адже хто як не він краще знає переваги своїх гостей. Але щоб присутні залишилися ситі і задоволені, нагадайте клієнту про деякі пункти, які обов’язково потрібно врахувати при плануванні меню: На одного гостя потрібно приблизно 1 кг їжі (для банкету тривалістю 4-6 годин).На одного гостя потрібно приблизно 1 кг їжі (для банкету тривалістю 4-6 годин). Не економте на холодних закусках – їх повинно бути мінімум 300 г на людину. На кожного гостя має бути мінімум 1,5-2 літра безалкогольних напоїв. Якщо гості вважають за краще конкретний алкогольний напій, його кількість можна збільшити, а кількість іншого алкоголю – зменшити. Ось так дуже швидко ми розглянули основні моменти, які потрібно пам’ятати при виборі і підготовці банкетного столу до заходу.

Сподіваємося, що інформація стане в нагоді вам при організації наступних подій.

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74