fbpx
Logo

Open air – захід, організований на відкритому повітрі. З роками цей формат набуває все більшої популярності, оскільки дозволяє присутнім по-справжньому розслабитися і отримати море емоцій. Крім того, простір не обмежується площею приміщення, а значить, перед організаторами відкриваються додаткові можливості. Коли варто вибирати формат open air? Не всі заходи впишуться в концепцію open air, тому завжди необхідно зважити всі «за» і «проти», перш ніж організувати подібний формат. Open air використовують в тих випадках, коли потрібно створити невимушену, неформальну і дружню атмосферу. Останнім часом його застосовують для:

 1. Фестивалів;
 2. Insta-пікніків;
 3. Корпоративів;
 4. Вечірок;
 5. Урочистостей і т.д.

Тобто, масштаб заходів, організованих на відритому повітрі, може бути різним  – від невеликих святкувань для вузького кола людей, до концертів на кілька тисяч гостей.

План заходу

Перше, над чим потрібно подумати при розробці плану заходу – концепція.

Що такого особливого буде на вашому open air, що змусить людей без роздумів купувати квитки? Звичайно, якщо вам потрібно організувати корпоратив або день народження, де про продажі немає й мови, все набагато простіше. Але якщо ви зважилися на фестиваль або концерт, варто гарненько подумати! Як приклад вдало обраної концепції можна привести «Кураж Базар». Щоразу організатори пропонують не просто прийти до них на барахолку, а й поїсти, потанцювати і просто добре провести час. Обрана концепція допомагає їм в подальших діях –  розробці програми, виборі розваг, меню і т.д.

Далі потрібно:

 • Сформувати бюджет;
 • Вибрати локацію;
 • Визначити дату і час заходу;
 • Продумати, де будуть фуд-корти, сцени, туалети;
 • Запросити артистів, ведучих;
 • Визначити вартість квитків і доп.услуг;
 • Обов’язково знайти охорону й мед.станцію на випадок, якщо буде потрібна допомога;
 • Орендувати тех.оборудованіе і т.д.

Увага! Продумайте план «Б», в разі дощу.

Якщо захід невеликий, дізнайтеся, чи можна буде перенести подію в приміщення. У разі масштабного фестивалю або концерту, потурбуйтеся про достатню кількість тентів і персоналу, який оперативно захистить обладнання, їжу і продукцію від води. Часто при погіршенні погоди, організатори роздають людям дощовики. Саме так роблять, наприклад, на популярному зараз фестивалі Atlas Weekend.

Вибір локації і технічного забезпечення

Особливу увагу рекомендуємо звернути на локацію!

Потрібно продумати кількість гостей, які відвідають ваш захід, і відштовхуватися від цього під час вибору майданчика. Вона повинна мати достатню площу для розміщення всіх учасників, а також установки сцен, фотозони, місць продажу продукції і т.д. Крім того, біля місця проведення повинна бути парковка для машин.

Ну і, мабуть, найвідповідальніша частина  технічне оснащення. Забезпечення звуковою, світловою технікою і спецефектами –  завдання, з яким складно впоратися новачкові. В такому випадку, кращим варіантом буде звернутися в спеціалізовану компанію, яка надасть в оренду обладнання та простежить за якістю її роботи на події. Якщо ж заходи на відкритому повітрі – саме те, чим ви хочете займатися постійно, варто подумати про покупку всієї необхідної техніки і наймання команди тех.спеціалістів. Переконайтеся, що ви подбали про достатнє освітлення у вечірній час.

На майданчику можуть бути встановлені стаціонарні ліхтарі –  це спростить завдання організатора. Якщо ліхтарів немає, уточніть наявність розеток. У разі їх відсутності, вам буде потрібно орендувати генератор для підключення електрики.

Харчування на open air

При організації корпоративу або дня народження на відкритому повітрі, можна замовити кейтерінг і обумовити меню з клієнтом, враховуючи його переваги. При open air фестивалі або концерті, потрібно ретельно вибирати компанію і людей, які будуть продавати їжу відвідувачам. Вони повинні мати ліцензію, що дозволяє займатися продажем їжі або алкоголю, а також медичні книжки. В іншому випадку у вас можуть виникнути проблеми з поліцією.

Ну і, звичайно, пару слів про охорону.

По-перше, вона потрібна! Особливо, якщо передбачається велика кількість відвідувачів open air. По-друге, вона повинна бути професійною! Часто власники локації можуть порекомендувати вам компанію, що забезпечує охороною інші заходи, які організовувалися на майданчику раніше. Можливо, варто прислухатися до позитивних рекомендацій, адже так ви будете впевнені, що охоронці працюють, а не відпочивають разом з відвідувачами.

На завершення скажемо, що оpen air  –  один з найбільш популярних на даний момент форматів. Організація подібних івентів вимагає максимального професіоналізму – потрібно враховувати специфіку роботи на відкритому просторі, найрізноманітніші непередбачені обставини і багато іншого. Тому ми сподіваємося, що наш невеликий чек-лист допоможе вам уникнути зайвого клопоту, і ваш захід пройде на висоті.

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74