fbpx
Logo

Сьогодні квест – один з найпопулярніших інтерактивів, які використовуються під час заходів. Величезна різноманітність тематик дозволяє впроваджувати квести як в ділові події, так і в корпоративи, торжества і т.д. Сьогодні ми хочемо поділитися своїм досвідом, як організувати і провести квест, щоб учасникам було весело, цікаво, а сам захід пройшов максимально гладко.

Що таке квест?

Квест – це командна пригодницька гра, головними персонажами якої стають гості заходу. Учасникам пропонується вирішити ряд завдань, об’єднаних одним сюжетом.

Перш ніж організовувати квест, потрібно зрозуміти, навіщо це робити? Причин може бути багато:

 • Згуртувати колектив;
 • Познайомити людей з будь-якої історією або пам’ятками;
 • Прорекламувати свою компанію і партнерів;
 • Розважити присутніх і т.д.

Чітко позначені цілі допоможуть при подальшій організації квесту, створенні сценарію, продумуванні завдань і багато чого іншого.

Найпопулярніші тематики для квестів:

Тема гри може бути абсолютно різною. При її виборі слід враховувати особливості цільової аудиторії, а також мета заходу і місце його проведення.

Жахи

Люди люблять екстрим! Він викликає величезний прилив енергії і емоції, які людина не завжди отримує в звичайному житті. Варто сказати, що для кращого антуражу квести в жанрі хоррор краще проводити в приміщеннях, використовуючи багато відповідного декору і реквізиту. Це допоможе «зануритися» в сюжет, відчути себе всередині жахливої ​​картини. Найчастіше таку тематику воліють молоді, активні люди.

Детективні історії

Всім нам іноді хочеться відчути себе в ролі Шерлока Холмса, розкривши заплутаний злочин. Саме в цій темі можна дати волю фантазії, придумавши складні головоломки і хитромудрі сюжети. Квести за сюжетом книги / фільму Ігри, засновані на всім відомих серіалах, фільмах, мультиках або книгах дають можливість відчути себе одним з улюблених персонажів. При цьому важливо вносити в сюжет будь-які свої доповнення, щоб гра не була очевидною і нецікавою.

Приклади хороших та поганих завдань для квестів

Особливу увагу приділіть продумуванню завдань, які ви будете ставити перед гравцями. Хороші завдання повинні бути досить мудрими, але не дуже складними. Якщо команда навіть після кількох підказок не зможе знайти правильне рішення, ви опинитеся в незручній ситуації. Крім того, завдання не повинні бути однотипними. Підготуйте кілька логічних задачок, завдань на знання будь-яких фактів, шарад, ігор на артистизм і т.д.

ВАЖЛИВО: в запасі у вас повинні бути додаткові завдання, які можна використовувати в разі непередбачених ситуацій.

До поганих прикладів завдань можна віднести:

 • Занадто заумні головоломки;
 • Дуже прості і всім відомі завдання;
 • Завдання на фізичну силу;
 • Завдання, невідповідні віку і статусу гравців.

Всі завдання, які ви придумали для квесту, потрібно обов’язково протестувати хоча б на кількох людей. Це допоможе зрозуміти, наскільки цікаві головоломки, скільки часу йде на їх рішення, наскільки вони складні / легкі і т.д. Після такого тестування ви можете підкоригувати завдання або зовсім прибрати деякі з них, замінивши новими.

Техніка проведення квесту

Коли ви розберетеся зі структурою гри, її темою, головоломками і т.д., потрібно подумати про організаційні моменти і техніки проведення квесту.

Поділіть людей на команди

Підрахуйте, скільки гостей буде присутній на заході.

Ідеальним буде поділити всіх присутніх на команди по 4-5 осіб, але ця кількість може змінюватися, в залежності від масштабу події.

Визначте, що буде вважатися перемогою

Ви повинні пояснити учасникам, який результат буде вважатися виграшем.

Варіантів кілька: кількість зароблених балів або час проходження гри.

Надішліть учасників за розробленим маршрутом

Маршрут квесту повинен бути продуманий максимально точно.

Вам необхідно врахувати особливості місця проведення гри.

Наприклад, якщо вона проводиться на вулицях міста, учасники будуть більше часу витрачати на дорогу, і щоб захід для них не затягнувся, головоломки слід робити більш легкими. Якщо квест організовується в приміщенні, ймовірно, маршрут буде менш довгим і заплутаним, в такому випадку можна акцентувати увагу на самих завданнях.

Головоломки і завдання учасники вирішують на так званих точках. Бажано, щоб на кожній точці був присутній ведучий.

По-перше, це дозволить учасникам ще більше зануритися в сюжет гри (якщо ведучий одягнений в відповідний наряд), по-друге, він може направити гравців, в разі якщо вони не правильно вирішили головоломку.

Як підготувати учасника до квесту?

Обов’язково попередьте учасників про форму одягу і те, що вони повинні мати при собі (в разі необхідності).

Якщо під час квесту доведеться багато ходити, попросіть, щоб гравці одяглися і взувалися максимально зручно. Якщо ви запланували завдання з дегустаціями або фуршет з алкоголем після заходу, попередьте про те, щоб гості не брали автомобілі.

Взагалі, це все! Ми обговорили основні пункти підготовки та організації квестів, розуміння яких гарантує проведення вдалого заходу. Сподіваємося, що інформація була для вас корисною!

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74