fbpx
Logo

Напевно, кожен з нас хоча б раз дивився онлайн-трансляції будь-яких семінарів, конференцій і т.д. Більш того, такий формат зараз можна назвати одним з найпопулярніших. Сьогодні ми вирішили підготувати для вас невеликий чек-лист, який допоможе підготувати онлайн-трансляцію, за яку не буде соромно.

Чим пояснити популярність онлайн-трансляцій?

Як правило, масштабні заходи, а тим більше конференції, організовуються у великих містах, містах-мільйонерах, де сконцентрована більша частина цільової аудиторії. І це вірно! Але як бути людям, які теж зацікавлені в івент, але знаходяться в іншому місті або навіть країні? В такому випадку на допомогу і приходять онлайн-трансляції.

Онлайн-трансляція заходу: це як?

Все просто. Як правило, на своїх екранах глядачі бачать виступ доповідача. Організатори можуть «додавати в ефір» слайди і прикріплювати посилання на різні документи, які будуть корисні людям. Найлегший спосіб онлайн-трансляції просто направити камеру на сцену і запустити ефір. Це має право на існування, особливо якщо ми говоримо про невеликі навчальні заходи.Якщо мова йде про багатогодинні конференції, варто заморочитися. В такому випадку закрита онлайн-трансляція (яка йде в ефір із затримкою близько 15 секунд), монтується фахівцями буквально на ходу. Цей монтаж дозволяє об’єднувати на екрані і спікера і слайди його презентації. Також стає можливим показувати не просто статичну картинку, а відео з декількох ракурсів. Варто сказати і про якість відео.

Масштабні конференції, як правило, в ефір віддають в різних якостях. Це дозволяє дивитися онлайн-трансляцію бізнес-заходу як на великих екранах, так і на звичайних смартфонах.

Як зробити пряму трансляцію в Інтернеті?

Що потрібно знати при підготовці онлайн-трансляцій:

Швидкість Інтернету

Недарма якісний інтернет-зв’язок назвали головною складовою сучасних заходів, без неї, дійсно, нікуди, а тим більше, якщо мова йде про онлайн-трансляціях. Тому основною порадою буде уточнення цього пункту у орендаря локації, з якої проходить трансляція. Дізнайтеся, чи зможуть вони гарантувати безперебійний інтернет. Буває, що до wi-fi каналу, по якому проходить мовлення, підключаються гості заходу. А тепер уявіть, що у вас в залі 200-300 гостей, і є ще сусідні конференц-зали, в яких також перебувають люди.

Не варто говорити, як впаде швидкість трансляції. Виходом із ситуації може бути використання власного сервера для прямого ефіру. Тим ні менш, тут теж варто бути уважним, тому що не завжди сервер може витримати високе навантаження.

Обмеження

Часто для онлайн-трансляції використовують YouTube. Це зручно, швидко і не вимагає свого сервера. Але! Іноді YouTube може виставити обмеження трансляції в деяких країнах. До того ж, пам’ятайте, що максимальний час онлайн-мовлення в цій соціальній мережі – близько 8 годин. Тому якщо захід йде нон-стопом більше цього часу, не забудьте створити нову посилання на відео. При цьому, звичайно, виникають затримки, глядачі можуть «загубитися», і про це теж слід пам’ятати.

Як знімати?

Ось ми і перейшли до найцікавішого зйомки. Щоб полегшити собі завдання і пускати в ефір якісну «картинку», заздалегідь переговорите з усіма речниками і поясніть, що їх виступ буде записуватися. Це означає, що говорити вони повинні тільки в мікрофон, по сцені стоїть переміщатися максимально рідше (інакше вам знадобиться професійний светорежіссер, який би стежив, що спікера добре видно, разом з тим, світло його не сліпить і не засвічує екран зі слайдами).Більш того, попередьте і гостей в залі про те, що ведеться зйомка. Це означає, що коли справа дійде до питань із залу, вони не повинні викрикувати їх просто так, без мікрофона. Так, доповідач цілком добре почує питання, але звуковий пульт НЕ зафіксує його без мікрофона, і глядачі по той бік екрану не зрозуміють, про що йде мова.


Перерви

Якщо ми говоримо про конференцію, на ній не обійтися без затримок і перерв між доповідями. І якщо в офлайн це виглядає цілком природно гості можуть переговорити один з одним, піти на каву-брейк і т.д., то в умовах онлайн це не завжди настільки доречно. Що ж можна придумати? У гостей в залі є можливість задати питання спікеру, у глядачів онлайн такої можливості немає. Як правило, вони можуть писати свої коментарі під трансляцією, але питання залишаються без відповіді.Тому між доповідями можна організовувати інтерв’ю для спікера, який щойно виступив, де він і відповість на всі питання, що цікавлять глядачів. З одного боку, це зробить очікування наступного виступу менш тривалим, а з іншого дозволить глядачам отримати додаткові «бонуси», так як знаходяться в залі не почують відповіді, які почують вони.

На завершення додамо, що організувати онлайн-трансляцію часом буває нелегко, адже потрібно врахувати безліч нюансів, в тому числі технічних. Тим ні менш, відмовлятися від неї не варто! Вона допоможе вам отримати лояльну аудиторію і сформувати позитивний імідж компанії-організатора, яка йде в ногу з часом.

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74