fbpx
Logo

Невірно організовані навчальні заходи можуть бути марною тратою часу і грошей. Однак, якщо такий івент спланований добре, він стає неймовірно цінним для всіх учасників. У нашій статті фахівці UBI Конференц Хол розкажуть про воркшоп. Ми зупинимося на нюансах підготовки таких заходів. І поділимося досвідом організації актуальних і продуктивних воркшопів.

Воркшоп – захід, спрямований на навчання та напрацювання нових навичок. Часто в процесі проведення воркшопу учасники отримують знання самостійно. Дослівний переклад workshop – робоча майстерня.
Основні відмінності воркшопу від заходів іншого типу – висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, напрацювання актуального досвіду і особисте переживання. Воркшопи відмінно підходять для мозкового штурму, інтерактивного навчання, побудови командної взаємодії і вирішення проблем. Ось чому попереднє планування в організації таких заходів має вирішальне значення.

Визначте цілі воркшопу

У кожного заходу має бути мета. Чітко сформуйте які навички розвинуть учасники в результаті івенту. Наприклад, навчити менеджерів бути кращими організаторами, встановлювати ефективну взаємодію з нещодавно сформованою командою.

Пам’ятайте: багато воркшопів – марна трата часу, тому що в основі івенту немає чіткої мети. Без певної мети, дійсно, немає сенсу збирати людей разом.

Вирішіть, хто буде присутній на заході

Знання того, хто буде брати участь у воркшопі, прямо пов’язане з вашою метою. Наприклад, якщо метою навчального заходу є детальне рішення проблеми, то вам буде потрібно близько 10 ключових учасників. Коли ж івент базується на придбанні нових навичок, то з’являється можливість зібрати велику групу, яка ділиться на більш дрібні підгрупи для обговорення та командної взаємодії.

Складіть список тих учасників, хто повинен бути на події обов’язково. Намагайтеся бути максимально точним, але залиште кілька вільних місць для додавання в останню хвилину.

Виберіть правильне місце розташування

Припустимо, на навчальному заході буде 10 учасників, тоді ви з легкістю проведете його в офісній переговорній або meeting room. Але якщо кількість учасників 50 і більше осіб, вам, доведеться знайти просторий конференц зал. Прорахуйте вартість оренди відповідного залу прямо зараз – і отримуйте індивідуальну пропозицію від UBI Конференц Хол.

Під час вибору місця проведення заходу, подумайте логістику і практичні деталі вашого майданчика.

Створіть програму воркшопу
Тепер, коли ви знаєте свою основну мету і хто братиме участь, ви можете приступити до розробки плану досягнення мети воркшопу:

Основні моменти

Створіть список основних моментів заходу для обговорення, а потім розбийте кожен більший пункт на деталі, які ви хочете донести до своєї аудиторії;

Наочні посібники

Перерахуйте наочні посібники, які ви будете використовувати для кожного пункту програми. Якщо вам потрібна технічна підтримка, складіть докладний список необхідної техніки. Можливо, що обраний для проведення івенту майданчик має потрібні додаткові опції;

Дискусії та воркшопи

Знайдіть час, щоб точно вказати, які групові дискусії та практики будуть проводитися в певний момент воркшопу. Позначте скільки часу вийде приділити кожнії вправі.

Переконайтеся, що заплановані активності відповідають розміру групи, і перевірте, наявність у вашій локації необхідних технічних ресурсів (наприклад, приміщення для нарад, переговорів). Пам’ятайте, що чим детальніше буде ваш план, тим більше ви зможете контролювати часовий і подієвий графік заходу.

Активізуйте продуктивність

По можливості уникайте проведення воркшопу після обіду між 14:00 і 15:00 дня. Для багатьох людей це найповільніший, самий непродуктивний час доби. Ваш навчальний захід пройде більш енергійно, якщо ви заплануєте проведення івенту вранці або ближче до вечора.

Практика проведення ранкових воркшопів показує: для ефективної навчання з ранку необхідно запастися великою кількістю кави.
У ситуації, коли кінцевою метою вашого воркшопу є прийняття рішення, чим більше людей відвідує захід, тим менше ймовірність того, що ви виробите рішення. В такому випадку намагайтеся звести до мінімуму кількість учасників воркшопу (наприклад, шляхом обмеження часу виступу після заходу людям, які просто зацікавлені). Також важливо попередньо ознайомитися з різними стратегіями прийняття командних рішень.

Виконайте наступні дії, щоб переконатися, що воркшоп стане цінним досвідом для всіх:

Розробіть план дій після воркшопу

Єдиний спосіб дізнатися, чи пройшов ваш навчальний захід успішно, – скласти ефективний план подальших дій.

Створіть анкету для всіх учасників в кінці заходу і дайте їм можливість поділитися своєю думкою про те, як все пройшло. Це єдиний дієвий спосіб вчитися – і поліпшуватися – наступного разу.

Також важливо мати план проведення воркшопу, щоб повідомити про рішення, які були прийняті в ході заходу.

Залучайте людей під час проведення воркшопу

Як тільки у вас на руках буде чіткий попередній план проведення воркшопу, подумайте про те, як привнести емоційну складову в ваш захід. Крім розкриття теми воркшопу буде потрібно зробити інформацію цікавою і такою, що запам’ятовується для вашої аудиторії.

Ефективний спосіб урізноманітнити навчання і перемкнути учасників на інший вид діяльності – залучити аудиторію воркшопу до групових вправ. Для кожного воркшопу слід розробляти специфічні групові вправи.

Пам’ятайте:
• Багато людей нервують з приводу виступів на публіці або в незнайомій групі. Якщо ви плануєте групові вправи, розмір кожної групи повинен бути невеликим, щоб учасникам було зручніше розмовляти і взаємодіяти;
• Включайте в підгрупи різні типи людей. Наприклад, якщо у вашому воркшоп беруть участь кілька відділів, не пишіть співробітників одного і того ж відділу в одну групу. Створюючи ситуації взаємодії учасників з іншими відділами, виробляється звичка ефективної комунікації;
• Визначте, як ви будете записувати ідеї від кожної групи. Чи будуть учасники викрикувати їх, поки модератор їх записує або вони запишуть свої власні ідеї, а потім передадуть їх ведучому. Це невелика, але важлива деталь, яку часто не беруть до уваги;
• Якщо в воркшоп беруть участь п’ять або менше груп, витратьте час, щоб вся команда могла оцінити ідеї кожної невеликої групи. Це відмінний спосіб звузити список ідей, і виокремити вдалі ідеї в short list.

Порада UBI Конференц Хол: приділіть якомога більше часу, створенню веселих і цікавих групових вправ, що утримують всіх учасників воркшопу в тонусі.

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74