fbpx
Logo
Світове кафе в UBI Конференц Хол

Світове кафе, World cafe – методика проведення групових обговорень в змішаних малих групах, пошук оптимального рішення за рахунок напрацювання великої кількості варіантів. У дискусії учасники переміщаються між столами, що дозволяє обмінюватися досвідом, допрацьовувати ідеї інших. Діалог в малих групах забезпечує ефективність процесу, дає можливість кожному висловитися і вплинути на обговорення. Якщо ідея не спрацює, вона може підштовхнути іншого учасника на унікальне креативне рішення. Це атмосферний метод вирішення питань, в якому ключову роль відіграє повага до кожного і доброзичливе ставлення.

 

Коли варто вдатися до методу групового обговорення?

Простіше назвати ніші, коли групова розмова не підходить. Метод світового кафе не варто використовувати у випадках:

– мова йде про вузькоспеціалізовані питання. Наприклад, нові наукові відкриття;

– група не володіє експертною думкою в обговорюваних питаннях.

Методика обговорення в форматі World cafe підходить для наукових і бізнес-конференцій, обміну досвідом та креативних дискусій. До неї вдаються, коли необхідно не чітке рішення, а отримання спільного бачення розвитку ситуації, визначення напрямків діяльності. До сесій можна залучати не тільки фахівців в певному питанні. Альтернативне бачення дозволяє поглянути на ситуацію з іншого боку і зрозуміти мінуси кожної ідеї.

 

Світове кафе як метод дискусії і його переваги

Переваг у методу дуже багато. Виділимо лише ключові:

– підходить для різних сфер діяльності;

– дає можливість отримати багато ідей за короткий час;

– дозволяє підключити до фасилітації різних людей, експертів з різних сфер, за рахунок цього отримати не тільки ідеї, але і оцінку їх під іншим кутом зору;

– можна підключати від 10 до 100-200 чоловік до обговорення.

Метод World cafe дозволяє працювати над кількома темами відразу. Кожна міні-група може працювати над конкретним питанням, при зміні столів обговорювати напрацювання.

 

Головне – атмосфера

Ключове значення для ефективності обговорення в рамках світового кафе грає атмосфера. Кожен учасник дискусії максимально залучений і мотивований. Він не боїться висловлювати думку – невдала ідея може підштовхнути діалог в правильне русло.

Дуже важливо, хто буде виконувати роль ведучого (модератора) заходу і лідера столу. Завдання модератора – налаштувати на роботу і запобігти критиці ідей, не дружелюбність учасників. Ефективність дискусії визначається в першу чергу тим, що кожен учасник не боїться висловлювати свої ідеї.

 

Дискусія у форматі світового кафе: етапи роботи

Робота передбачає кілька етапів. Для наочності представимо їх у таблиці.

Етап Дії

 

1 Ведучий знайомить учасників з правилами роботи, результатами дискусії. Учасники діляться на групи по 3-7 чоловік. У кожній вибирають лідера
2 Група накидає ідеї. Лідер їх фіксує. Важливо – жодна теза не піддається критиці. Обговорення займає 10-20 хвилин
3 Лідери пересідають за інший стіл, модератор знайомить учасників з напрацюваннями. Учасники допрацьовують концепції, викидають невдалі, пропонують нові. Через 5-15 хвилин наступна зміна столу, і так – поки лідери не повернуться до своїх груп
4 Лідери зі своїми початковими командами діляться результатами роботи і виробляють 5 кращих на їх думку ідей
5 Кожна з груп презентує кращі розробки всім учасникам

 

В результаті роботи за короткий час (від 45 хвилин, в залежності від чисельності дискутуючих) можна напрацювати якомога більше креативних ідей, знайти оптимальне рішення поставленої задачі.

Схематичний малюнок, як працює світове кафе UBI Конференц-хол

Цікавий факт

Точний час появи методу невідомо. Більшість сходиться на думці, що датою народження можна вважати 1995 рік. Власники бізнесу зібралися в містечку Мілл-Веллі (штат Каліфорнія) і провели дискусію про майбутнє розвитку економіки. Працювали вони в змішаних групах і потім обговорили свої напрацювання. В ході дискусії народилося чимало цікавих рішень, і методику стали застосовувати в різних країнах і різних сферах діяльності.

Як провести світове кафе?

Фасилітація в такому форматі на перший погляд здається простою з точки зору організації заходу. Але в процесі проведення ви можете зіткнутися з різними труднощами: від нестачі розуміння процесу до відсутності атрибутів та інвентарю. Найчастіше організатори звертаються в спеціальні event-компанії. Вони зможуть всі підготувати, створити доброзичливу робочу атмосферу, провести світове кафе на вищому рівні. Це просто, недорого, підготовка силами фахівців займає мінімум часу. Тому світове кафе можна організовувати для дискутування з широкого кола тем, які потребують креативу і пошуку оптимального рішення.Розрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74