fbpx
Logo

Ті, хто пов’язаний з менеджментом або бізнесом, напевно чули про книгу Барбари Мінто під назвою «Принцип піраміди Мінто. Золоті правила мислення, ділового листування та усних виступів».

Почати потрібно з особистості Мінто і причин, з яких вона створила книгу, в якій розповіла, як навчитися висловлювати свої думки?

Тривалий час Барбара пропрацювала в одній із найбільших консалтингових компаній Америки. Природно, що за свою кар’єру вона не раз чула відмови клієнтів. І так могло тривати і далі, якби одного разу вона не задалася питанням, чому ж так відбувається? Чому їй і її колегам не завжди вдається вмовити клієнта укласти угоду? Спостерігаючи за своєю роботою і роботою фахівців своєї компанії, вона прийшла до висновку, що часто невдачі виникають через неправильне подання інформації потенційному клієнту. Що сталося далі? Барбара розробила свій власний принцип подання інформації.

У ЧОМУ Ж ОСОБЛИВІСТЬ ПІРАМІДИ МІНТО?

Барбара Мінто пропонує будувати свою промову з чіткою структурою: спочатку ви подаєте свою головну, основну думку, а в кінці подаєте тільки уточнюючі деталі. Все відносно легко, правда? Справа в тому, що людський мозок працює таким чином, що добре сприймає і запам’ятовує те, що розповідають або показують на початку. Рідше – в кінці. Тому піраміда може працювати і в протилежному порядку – спочатку ви подаєте уточнення, а в кінці – найважливішу інформацію.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Уявіть, що ви організували семінар або презентацію своєї компанії. Ви обрали вдалий зал для презентацій, запросили безліч гостей, замовили кейтеринг. І ось гості налаштовані слухати вашу промову – те, для чого, в принципі, і було організовано цей захід. Ви виходите до аудиторії і починаєте свою розповідь – розповідь про свою компанію, презентацію нової послуги/товару і т.д. Вам здається, що ваша промова ідеальна, ви витратили на її створення майже весь день. Через пів години вашого цікавого спічу, ви йдете зі сцени і очікуєте, що всі одразу ж підуть купувати вашу нову продукцію або замовляти ваш сервіс. Але нічого не відбувається! Ви запитаєте: Як так? Дуже просто! Люди не можуть концентруватись на промові будь-якого спікера тривалий час.

Тому ефективною є піраміда «зверху-вниз», коли найбільш важливу думку, яку ви хочете донести, ви озвучуєте в перші хвилини промови. Що це дає? Співрозмовник почув ваш головний месседж, і навіть якщо весь наступний час в його голові будуть думки про відпустку або про те, що потрібно забрати дитину з садка, він, все ж таки, піде від вас з тією головною інформацією, яку він встиг почути в перші хвилини.

Слова «не можу висловити свої думки» все ще про вас? Тоді розглянемо піраміду Мінто більш детально.

Піраміда може бути 2 видів:

 • Зверху вниз;
 • Знизу вгору.

Як вже було зазначено вище, перший варіант вважається більш дієвим, тому що краще підходить для сприйняття. Але іноді, продумуючи концепцію свого виступу, можна використовувати і спосіб «знизу вгору». Для деяких людей цей метод більш зручний, особливо, якщо вони не знають, яка думка в їх промові – найбільш важлива. Після складання піраміди методом «знизу вгору» її можна просто розставити в зворотному порядку.

ОТЖЕ, З ЧОГО Ж СКЛАДАЄТЬСЯ ПІРАМІДА?

1 рівень – вершина, ваша головна думка.

2 рівень – умовний поділ головної думки на частини.

3 рівень – розподіл зазначених на 2 рівні постулатів

4 рівень – дроблення тез, зазначених на 3 рівні.

Насправді, піраміда Мінто може складатися із сотні рівнів, головне, щоб вам було що розповідати. Але, все ж, людський мозок може оптимально сприймати інформацію до 3-4 рівня, і про це також потрібно пам’ятати.

Крім того, кожен рівень повинен бути логічним продовженням попереднього.

СКЛАДАЄМО ПІРАМІДУ РАЗОМ

Багато хто із спікерів на початку свого шляху задається питанням: «Як навчитися красиво говорити і висловлювати свої думки?» Найчастіше всі рекомендації закінчуються словами, на кшталт: жартуйте, не бійтеся аудиторії, запишіть план промови, розвивайте дикцію і т.д. Але, на жаль, дуже рідко з’являється інформація саме про те, як саме побудувати свій виступ таким чином, щоб він справив необхідне враження. Адже, на щастя, або, навпаки, на жаль, в бізнесі не можна «виїхати» просто на красивому голосі і смішних анекдотах. Так, найімовірніше, ви сподобаєтеся залу, але ваші продажі не зростуть, так само як і кількість партнерів.

Тому, ми візьмемо на себе цю задачу, і розповімо, як побудувати піраміду Мінто і скласти свої виступи таким чином, щоб отримати бажаний результат.

1 рівень

Подумайте:

  • Про що ви будете говорити?
 • Яку проблему вирішуєте?
 • Яким чином ви її вирішуєте? (Найчастіше саме відповідь на це запитання і буде головною думкою виступу)

2 рівень

 • Що відбувається в цій сфері на даний момент?
 • З якими труднощами можна зустрітись?
 • Хто робив спроби вирішити проблему і яким чином?

3 рівень

 • Які думки з’являються після відповідей на попередні запитання?

На 4, 5, 6 і всіх інших можливих рівнях використовуйте запитання з 3 рівня.

От і все. Використовуючи цю технологію, реально покращити ефективність як усних виступів, так і письмових звітів, доповідей тощо. Принцип піраміди Мінто дозволяє створити максимально логічний текст, який буде зрозумілий аудиторії.

Ну і на завершення хотілося б сказати, що, безумовно, правильно структурований текст – це практично 100%-а гарантія успіху. Але, не варто також забувати і про ораторське мистецтво, правильну міміку і жестикуляцію, постійне поповнення словникового запасу, що допоможе вам завоювати довіру аудиторії.

Ми, як компанія, що надає комплексний конференц-сервіс не один рік, працювали із різноманітними спікерами. І ми можемо запевнити: структурована промова, зрозуміла й логічна подача інформації – це дійсно ефективний спосіб збільшення продажів, отримання нових партнерів і клієнтів. Тому, беріть на озброєння! А піраміда Мінто вам в цьому обов’язково допоможе!

CommentsРозрахувати вартість event проекту

  Кількість учасників

  Тип заходу

  Додаткові послуги

  Дата

  Кiл-сть днiв

  Контактна інформація

  Угода на обробку персональних даних

  Розрахувати вартість оренди

   Кількість учасників

   Тип заходу

   Додаткові послуги

   Дата

   К-сть днів

   Контактна інформація

   Угода на обробку персональних даних

   UBI Конференц Холл
   м. Київ

   м. Київ, вул. Миколи Василенка, 7

   (067) 451 92 74